Şartlar & Koşullar

GENEL BİLGİLER

Bu sayfa, turone.com.tr'yi kullanırken uyulması gereken kuralları ("Kullanım Koşulları & Şartları") açıklamaktadır. Kullanım Koşulları & Şartları dikkatli bir şekilde okunmalıdır. Eğer burada belirtilen Kullanım Şartları ve Koşulları'nı kabul etmiyorsanız, bu Web Sitesi'ni, mobil uygulamayı ve hizmetlerini kullanmayınız. Turone.com.tr, işbu sözleşmeyi ve sözleşmeden kaynaklanan yükümlülüklerini ayrı bir ihbara gerek olmaksızın üçüncü kişilere devredebilir. Bu Web Sitesi'ni kullanarak, işbu Kullanım Şartları & Koşulları'nın içeriğini peşinen kabul ettiğinizi ve Kullanım Şartları & Koşulları'na bağlı kalacağınızı göstermektesiniz. Turone.com.tr ("Turone"), işbu site ve site uzantısında mevcut her tür hizmet, ürün, siteyi kullanma koşulları ile sitede sunulan bilgileri önceden bir ihtara gerek olmaksızın değiştirme, siteyi yeniden organize etme, yayını durdurma hakkını saklı tutar. Değişiklikler sitede yayım anında yürürlüğe girer. Sitenin kullanımı ya da siteye giriş ile bu değişiklikler de kabul edilmiş sayılır. Bu koşullar link verilen diğer web sayfaları veya mobil uygulamaları için de geçerlidir. Yasal olarak sizi bağladıkları için, Kullanım Şartları & Koşulları'nı gözden geçirmek amacıyla bu sayfayı belirli aralıklarla ziyaret etmelisiniz. Burada kullanılan haliyle "Üye", "Siz" ve "Kullanıcı(lar)" terimleri, herhangi bir nedenden dolayı bu Web Sitesi'ne girmiş tüm bireyleri ve/veya kurumları ifade etmektedir. Web Sitesi, turizm hizmetlerine ilişkin uçak, otobüs, otel, yurtdışı-yurtiçi paket tur, m.i.c.e., tüm organizasyonlar, uçak ve otobüs bileti satışları, vize, sigorta ve transfer gibi ek ürünlerin satışının gerçekleştirilmesi ve bu alanda çeşitli promosyonlar ve benzeri hizmetler Kullanıcılara seyahat ve konaklama hizmetlerini sanal ortamda sunmak üzere işletilmektedir.


KAYIT VE ŞİFRE

Üye, kişisel bilgilerin yer aldığı formu doldurarak Kullanım Şartları & Koşulları'nın işleyişini kabul etmiş olur. Kullanıcılar, Turone Web Sitesi'nde sağlanan hizmetlerden kayıt işlemi tamamlanır tamamlanmaz veya kayıt işlemi yapmaksızın siteden ürün satın alınması halinde sistem tarafından açılan üyelik durumu başladığı andan itibaren faydalanabilirler. Kayıt esnasında Kullanıcılar'dan ad, soyad, adres, e-posta adresi, telefon numarası ile Kullanıcılar'ın kimliğinin tanımlanabileceği diğer bilgiler talep edilebilecektir. Kullanıcılar bu bilgilerin 3. kişiler ile yapılan işlemler için gerekli bilgiler olduğunu bilmektedir ve bu bilgiler rızalarına dayanarak kayda alınmaktadır. Bunun yanı sıra bazı alanlarda genel demografik ve istatistiki veriler için de kullanıcı bilgilerinin toplanabileceğini ve herhangi bir şekil ve yöntemle işlenebileceğini kullanıcılar kayıtsız şartsız kabul etmektedirler. Turone.com.tr, kullanıcılar tarafından verilen bilgileri kontrol etmeyecektir. Bu nedenle 3. Kişilere karşı bu bilgilerin doğruluğu veya güvenilirliğini garanti etmediğini beyan eder. Kullanıcılar, kaydedilen söz konusu bu bilgilerin, servisin devamı amacı ile üçüncü kişiler ile paylaşılabileceğini, bu kapsamda herhangi bir itirazlarının bulunmadığını kabul ederler. Kullanıcılar üyelik bilgilerini Turone Web Sitesi'ne girerek kendilerine şifre tanımlamaktadırlar.
Şifrelerinin güvenliğini sağlama yükümlülüğü, münhasıran kullanıcıların kendilerine aittir. Bu nedenle, Turone.com.tr, kullanıcılar'ın şifrelerinin, üyelik hesaplarının, kullanıcı adlarının üçüncü şahıslar tarafından ele geçirilmesinden ve bu nedenle doğacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kullanıcılar şifrelerinin güvenlik açısından riskli durumlar arz etmesi halinde derhal şifrelerini değiştireceklerini, herhangi bir yetkisiz kullanım ile ilgili bilgi sahibi olunması halinde ise Turone.com.tr’ye gecikmeksizin haber vermeyi kabul etmişlerdir. Kullanıcıların şifreleri münhasıran kendilerine aittir ve söz konusu şifre ile yapılan tüm işlemlerden ve bu işlemlerin sonuçlarından kullanıcı tek başına sorumludur. Kullanıcılar, toplanan iletişim bilgilerinin (GSM numarası, e-posta adresi vs.) Turone tarafından, Turone'ın sağlayacağı diğer ürünler veya hizmetler hakkında bilgilendirilmek ya da Web Sitesindeki güncellemelerin bildirilmesi, yeni tur ve fırsatların tanıtımı amacıyla kullanılabileceğini kabul ederler. Kullanıcılar, ayrıca iletişim bilgilerine, Turone firmasının markalarından ücretsiz bültenlerin, hatırlatma bilgilendirmelerinin ya da mesajların gönderilebileceğini kabul ederler. Kullanıcılar istedikleri zaman üyeliklerini yazılı olarak bildirmek kaydı ile iptal edebilirler. Ancak üyelik iptalinden önce sunulan hizmetlerden dolayı Turone.com.tr nezdinde doğan haklar saklıdır.


İÇERİK KULLANIMI

Web Sitesi'nde sunulan içerik kişisel kullanım içindir. Kendi iletişimlerinizden ve onların ilanından bir kullanıcı olarak siz sorumlusunuz. Site içeriğinde yer alan bütün yazıların, grafiklerin ve resimlerin her hakkı saklıdır. Ticari veya sair amaçlarla izinsiz kullanılamaz. Turone.com.tr'nin yazılı onayı olmaksızın başka bir internet sitesinde ve/veya medya ortamında Site'ye link vermek, Site'de yayınlanan herhangi bir öğeyi başka bir mecra ya da internet sitesinde yayınlamak kesinlikle yasaktır. Ayrıca Turone.com.tr'nin haberi ve yazılı onayı olmaksızın başka bir internet sitesinde turone.com.tr sitesine link vermek kesinlikle yasaktır. Turone.com.tr, Web Sitesi ile ilgili her türlü bağlantı kopukluğu yahut iletişim aksaklıkları nedeni ile doğmuş ve/veya doğacak zararlardan sorumlu tutulamaz.


SİTE İŞLEYİŞİ VE HİZMETLERE İLİŞKİN

Turone.com.tr kullanıcılar ile Turone'ın ve kullanıcılar ile diğer hizmet sağlayıcılarının bir araya getirildiği bir Web Site'dir. Turone ile kullanıcılar arasındaki hukuki ilişki Turone.com.tr ve Kullanıcılar arasındadır. Turone.com.tr'nin Kullanıcılar ile hizmet sağlayıcıları arasındaki buluşturucu kısmında doğacak sorun ve hukuk anlaşmazlıklardan Turone.com.tr sorumlu değildir. Turone.com.tr site üzerinde yer alan Kullanıcı ve hizmet sağlayıcıların bilgilerinin içeriğinden sorumlu tutulamaz.


FİKRİ HAKLAR

Site (Turone)'da mevcut bulunan bilgiler, görseller ve içerikler Turone.com.tr’den daha önceden yazılı olarak izin alınmadan kısmen veya tamamen kopya edilemez, dağıtılamaz, çoğaltılamaz, kullandırılamaz, değiştirilemez veya ileride kullanılmak üzere saklanamaz. Tüm Web Sitesi içeriğine (metin, veri, grafik, görüntü, logolar, düğme simgeleri, veritabanı, tasarım, yazılım ve sair diğer Web Site içeriğine ilişkin unsurlar dahil olmak üzere eser niteliği taşıyan tüm içerikler, buluşlar, endüstriyel tasarımlar, marka, logo vb tüm ayırt edici işaretler) ilişkin tüm fikri ve sınai haklar Turone.com.tr’nin mülkiyetindedir. Web Sitesi (Turone.com.tr)'de yer alan bütün yazıların, grafiklerin, görsellerin ve tüm resimlerin her hakkı saklıdır. Web Sitesi içeriğine, tasarımına ve yazılımına ilişkin tüm mali hakların izinsiz kullanımı (işleme, çoğaltma, yayma, temsil, umuma arz, işaret ses ve/veya örüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim ve yeniden iletim) ile, bunlarla sınırlı olmamak üzere her türlü izinsiz ifşa ve kullanım, fikri ve sınai mülkiyet haklarının ihlali anlamına gelecektir. Kullanıcılar işbu Web Sitesi'ni diğer şahısların fikri mülkiyet haklarını ya da üçüncü şahısların kişisel haklarını ihlal edecek bir biçimde kullanmamayı ve Site'de müstehcen, ahlaka aykırı, ayrımcılık yaratan, politik görüş yansıtan veya tehditkâr unsurları yayınlamamayı, saklamamayı taahhüt eder. Diğer şahısların fikri mülkiyet hakları ile sair haklarının ihlal edildiğinin tespiti yahut bu konuyla ilgili bir şikayet alınması durumunda herhangi bir bildirimde bulunulmaksızın ilgili Kullanıcılar'ın erişimleri bloke edilecek yahut üyelikleri iptal edilebilecektir. Kullanıcılar Site'yi kullanırken Türk Ceza Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Borçlar Kanunu, 5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu,  Marka, Patent, Faydalı Model, Endüstriyel Tasarım Haklarının Korunması ile ilgili kanun hükmünde kararnameler ve yasal düzenlemeler, halihazırda yürürlükte olan ilgili her türlü mevzuat hükümleri ile ileride yürürlüğe girecek olan mevzuata ve Turone.com.tr'nin siteye ilişkin olarak yayımlayacağı bildirimlere uymayı kabul eder. Bildirimlere ve yasalara aykırı kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluk Kullanıcı'ya aittir. Turone.com.tr'nin bu sorumluluk nedeni ile uğrayacağı her türlü zararı Kullanıcı'ya fer'ileri ile birlikte rücu hakkı saklıdır. Turone.com.tr sizi, Web Sitesi'nde mevcut olan içeriğin tek bir kopyasını görüntüleme ve erişme konusunda ticari olmayan, yalnızca kendi kişisel kullanımınız için yetkilendirmektedir.


ÖDEME

Sitemizden yapacağınız online (kredi kartı ile ödeme) işlemler ve satın almalarda vaad edilen hizmetle ilişkilendirilen tüm bedel tüketiciden tahsis edilir. Online ödeme yapmayan; havale ile ya da ofisten ödeme yapan diğer tüm tüketicilerin verilen hizmete kayıt ve rezerve olması için hizmet bedelinin en az %35’ini ödemesi, bakiyesini ise hizmetin başlamasından en geç 7 gün önce ödemesi gerekmektedir. Anılan süreler içinde belirtilen ödemelerin gerçekleştirilmemesi halinde yapılan rezervasyon iptal edilir. Bu durumda gezi bedelinin %35’i cayma tazminatı olarak tüketiciye fatura edilir.

İPTAL - İADE - DEVİR

1- Turone gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ve bunlar gibi nedenlerden ötürü gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden mücbir sebepler ile gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen geziyi iptal edebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

2-  A- Tüketicinin gezisinin başlamasına 21 gün kalaya kadar iptal- değişiklik talep etmesi durumunda ücretinin tamamı iade edilir.

     B- Tüketici, rezervasyonunu kendisinin veya birinci derece akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıklarını ve ölümleri tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi bir rapor ile belgelemeleri halleri dışında kalan bir sebep ile;

*Hizmetin başlamasından 3 gün önce iptal – değişiklik talep etmesi halinde gezi bedelinin tamamını,

*Hizmetin başlamasına 3-10 gün arası bir süre kaldığında iptal-değişiklik talep etmesi halinde hizmet bedelinin %35’ini,

Turone’a ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

      C – Tüketici, indirimli satış döneminde satın almış olduğu Erken Rezervasyon İndirimli Ürününü herhangi bir sebeple iptal ettirmek isterse, gezi başlangıç tarihinden 10 gün öncesine kadar gezi bedelinin %35’ini, 10 günden az bir süre kala ise gezi bedelinin tamamını Turone’a ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

3- Tüketici turu hizmetin başlamasından 7 gün öncesine kadar istediği kişiye devredebilir. Devralan bakiye ve devir sebebiyle doğan masraflardan devreden ile beraber sorumludur.

4- Turone, tüketicinin başlangıcını kaçırdığı geziye iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda, tüketici adına yapılmış tüm rezervasyonları gezinin başlangıç tarihinden 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

5- Turone, gerekli gördüğü durumlarda tüketiciye bildirmek kaydı ile, ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezi başlangıcından önce kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı süre içinde, gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir.


6- Turone.com.tr ve Turone hizmetlerinin herhangi birini turone.com.tr'den, satış temsilcilerimizden, instagram ve sosyal medya hesaplarımızdan, broşür ve tanıtımlardan, whatsapp ve diğer tüm sanal mecralardan alan tüketici bu iptal-iade-devir şartlarını okumuş ve kabul etmiş sayılır.


GENEL HUSUSLAR

1- Tura katılan tüketicinin; her türlü gezide, 50cm x 70cm ebatlarından büyük olmamak kaydı ile 2 valiz, uçaklı seyahatlerde ise 20kg. bagaj götürme ve getirme hakkı vardır. Valizlerin ve içindeki eşyaların her türlü sorumluluğu sahiplerine aittir.

2- Kokan, akan, yanıcı veya patlayıcı vasıfları olan veya çevresine rahatsızlık veren eşyalar ile kesici, delici ve ateşli silahlar ve her çeşit hayvan, yetkilinin ayrıca, açıkça ve yazılı izni olmadan taşıt araçlarına ve konaklanacak tesislere alınmazlar.

3- Hizmet veren personelin AĞIR KUSURUNDAN kaynaklanan bagaj kaybı veya hasarı durumunda, kaybolan veya hasar gören bagajın içinde bulunan eşyaların maddi ve manevi değeri ile sair vasıf ve özellikleri gözetilmeksizin, gezinin toplam bedeli içinde ulaşıma isabet eden kısmının ½’si, kaybolan eşya ve valizin maddi ve manevi tazminatı olarak Turone tarafından eşya sahibi tüketiciye kaybından, hasarından ve çalınmasından, en çok gezinin ulaşım bedeli kadar sorumludur.

4- Satın alınan hizmete VİZE İŞLEMLERİ ve HİZMETLERİ dahil değildir.

5- Hizmet iptal bildirimi, her tüketiciye münferiden yapılabileceği gibi, yüksek tirajlı 1 gazetenin Türkiye baskısında ilan yolu ile genel olarak yapılabilir.

6- Tüketicinin satın almış olduğu tur programındaki gezinin başlamasından sonra meydana gelen mucbir hal, tüketicinin sorumlu olduğu haller ve 3. kişilerin şahsi sorumluluklarından kaynaklanan haller dışındaki sebeplerden Turone sorumludur. Turone gerekli olan hallerde, tüketici aleyhine olan değişiklikleri TÜRSAB Kütahya Çizelgesi hükümleri uyarınca tüketiciye bedel veya hizmet iadesi şeklinde tazmin edebileceği gibi, aynı zamanda, fiyata dahil olmayan ve gezi esnasında tüketiciye verilen ek ve/veya alternatif düzenlemeler ile de telafi yoluna gidilebilir. Ek veya ikame hizmetlerin tüketici tarafından alınıp kullanılmış veya tüketilmiş olması tüketicinin bedel iadesi ve tazminat haklarını ortadan kaldırır.

7- Tüketicinin başladığı turu hizmetin kusurlu olduğundan bahisle terk etmesi halinde, turu terk ettiği hizmet yetkilisine ve konakladığı otele sebepleri ile birlikte yazılı olarak bildirmek zorundadır. Aksi halde tüketici turu terk etmiş sayılmaz ve hizmeti alıp kullanmış addolunur.

8- Tüketicinin şikayetçi olduğu hususları hizmetin ifası sırasında yazılı olarak yetkiliye bildirmesi iyi niyetli tüketicinin işbirliği yapma ve özenli davranma borcudur.

9- Sözleşmede imzası bulunmayan ancak sözleşmeye konu geziye katılan tüketici(ler)de kendi adlarına kayıt yaptırmakla görevlendirdikleri tüketici(ler)nin bu sözleşmeyi okuyup imzalaması ile, sözleşme hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar. Buna rağmen, sözleşmede bizzat imzalarının olmadığı gerekçesiyle geziye katılan tüketici(ler)nin, Turone aleyhine ve katılmış oldukları gezi ile ilgili dava ve takipler ve Turone’ın tüketiciye bu sözleşmede yazılı hususlar dışında bir bedel yada tazminat ödemek zorunda kalması halinde, Turone’ın sözleşmede imzası bulunan tüketici(ler)ye ödemiş olduğu fazla miktar için rücu hakkı mahfuzdur. Bu geziye katılan tüketiciler, imzalamış olmasalar dahi, taraflar arasında geçerli olacak bu sözleşme şartlarını katalog ve ilanlar nedeni ile öğrenmiş, geziye bu sözleşme şartlarında katılmayı kabul etmişlerdir.

10- Hizmeti satın alan ve katılan tüm kişilerin diğer hizmet alıcılarını herhangi bir sebeple rahatsız etmeleri(burada hizmeti alan 10 kişinin ve tur sorumlusunun aynı kararda olması gerekmektedir.) akabinde rahatsızlık veren kişi ve grupların hizmetten uzaklaştırılması Turone’a tanınan kanuni bir haktır. Bu uzaklaştırma neticesinde hizmet bedelinin herhangi bir oranının geri iadesi söz konusu değildir ve uzaklaştırılan tüketici(ler)nin tazminat talep etme hakkı yoktur.

11- Turone’ın sözleşmeye kısmen ya da tamamen uymaması hallerinde ödenecek tazminatın hesaplanmasında TÜRSAB KÜTAHYA ÇİZELGESİ maddeleri uygulanır.


ÜYELİK DURUMU HAKKINDA

Turone.com.tr işbu sayfa ile ilan edilen Kullanım Şartları'nın ihlalinin tespiti halinde yahut bu ihlaller ile ilgili bir şikayet alınması halinde herhangi bir bildirimde bulunmaksızın Kullanıcılar'ın Web Sitesi'ni herhangi bir biçimde kullanımını engelleyebilir yahut üyelikten çıkarabilir. Kullanıcı, üyeliğinin tüm Kullanım Şartlarını yerine getirdiği takdirde devam edeceğini kabul etmektedir. Bu halde doğabilecek tüm sorumluluk ile, 3. kişiler ve/veya yetkili merciler tarafından Turone.com.tr’ye karşı öne sürülebilecek tüm iddia, talep ve/veya ödemeler için Turone.com.tr'nin Kullanıcılar'a ferileri ile birlikte rücu hakkı saklıdır.
 
Turone.com.tr kendisi tarafından sonlandırılan Kullanıcı hesabına ait her türlü bilgiyi silip silmeme konusunda serbesttir. Kullanıcı silinen ya da muhafaza edilen kayıtlar ile ilgili herhangi bir hak veya tazminat talebinde bulunamaz. Kullanıcı, sona ermeye ilişkin olarak herhangi bir zarar – ziyan ve/veya hangi nam altında olursa olsun herhangi bir tazmin talebinde bulunmayacağını bu haklarından peşinen feragat ettiğini kabul ve beyan eder.


TEŞEKKÜR

Bilinçli bir tüketici olarak bu şart ve koşulları okumanız bizler içinde oldukça mutluluk verici, alacağınız hizmet boyunca karşılıklı hakların bilinmesi önemlidir. Zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkür eder, Turone ailesinden memnun kalmanızı temenni ederiz.